آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
کیفیت آثار جشنواره فیلم کوتاه تهران افزایش یابد/چند نقد و پیشنهاد

کیفیت آثار جشنواره فیلم کوتاه تهران افزایش یابد/چند نقد و پیشنهاد

حسین کندری کارگردان سینما معتقد است پیش از هر چیز باید به فکر افزایش کیفیت آثار حاضر در جشنواره معتبری مانند جشنواره فیلم کوتاه تهران باشیم.

حسین کندری کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: معتقدم این دوره از جشنواره فیلم کوتاه تهران با نابسامانی همراه بود و یکی از بزرگترین مشکلات آن مکان برگزاری است.

وی افزود: یکی از مهمترین دلایل انتخاب پردیس سینمایی ملت به عنوان محل برگزاری جشنواره این بود که سالن های متعدد دارد، اما با این وجود اکثر مخاطبان پشت در سالن ها ماندند و نتوانستند فیلم های مورد نظر خود را ببینند.

کارگردان فیلم «اینجا کسی نمی میرد» توضیح داد: همچنین مخاطب ناگزیر است زمان زیادی صرف کند تا خود را به پردیس سینمایی ملت برساند و وقتی هم به اینجا می رسد با مشکل پارکینگ مواجه است که همه را دچار دردسر کرده است.

کندری با اشاره به اینکه نوع برگزاری جشنواره و ارایه خدمات به حاضران در جشنواره خوب نبود، یادآور شد: البته این دوره با ارتقای سطح علمی همراه بود و کارگاه های بسیار خوبی برگزار شد؛ هرچند همزمانی کارگاه های آموزشی و نمایش فیلم ها سبب شد تا مخاطبان نتوانند از هر ۲ برنامه استفاده کنند.

کارگردان فیلم سینمایی «شنل» توضیح داد: در چنین شرایطی و با توجه به اینکه سالن کافی برای نمایش تعداد بالای فیلم نداریم بهتر است تعداد فیلم های پذیرفته شده در جشنواره را کاهش دهند تا بتوانند فیلم ها را با مدیریت بهتری نمایش دهند نه اینکه در یک سانس کارگردان های شناخته شده همه با هم نمایش فیلم داشته باشند و مخاطب نداند کدام فیلم را ببیند.

وی تاکید کرد: می توان با مدیریت درست به جای اینکه تعداد فیلم های حاضر در جشنواره فیلم کوتاه تهران را افزایش دهیم، تنها آثاری برای حضور در جشنواره پذیرفته شود که کیفیت بالایی دارند در چنین شرایطی هرچند ممکن است تعداد فیلم های حاضر در جشنواره کم شود اما کیفیت آثار و در نتیجه کیفیت جشنواره بالا می رود.

کندری در پایان گفت: جشنواره فیلم کوتاه تهران جزو جشنواره های معتبر در دنیا به شمار می رود و نمی دانم چرا متولیان سینمای ایران تا این اندازه اصرار دارند تا اعتبار این جشنواره و دیگر جشنواره های معتبر کشور را کم کنند.

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »