آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
معرفی جاذبه‌های افغانستان و بلغارستان در نمایشگاه گردشگری تهران/یک نمایشگاه با ۱۰۰ برنامه جانبی

معرفی جاذبه‌های افغانستان و بلغارستان در نمایشگاه گردشگری تهران

دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی تهران در حالی با ۱۰۰ برنامه جانبی برپا خواهد شد که کشورهای افغانستان و بلغارستان، جاذبه‌های خود را به ایرانیان معرفی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از امروز (بیست و سوم بهمن ماه) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به مدت سه روز برپا خواهد شد.

در این دوره از نمایشگاه، آنطور که مسئولان سازمان میراث فرهنگی گفته‌اند، قرار است تنها به بحث معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران پرداخته نشود بلکه این نمایشگاه تخصصی‌تر با رویکرد توجه به بخش خصوصی استان‌ها برپا شود. در این راستا یکصد برنامه و نشست تخصصی جانبی از سوی سازمان میراث فرهنگی برای این منظور پیش‌بینی شده است.

نشست فعالان گردشگری ایران با تورساب کشور ترکیه روز بیست و دوم بهمن ماه در هتل اسپیناس پالاس برگزار شده و نشست‌های دیگری نیز با حضور فعالان بخش‌های خصوصی گردشگری در روزهای آینده برپا خواهد شد.

نشست‌ها و دیدارها، کارگاه‌های آموزشی، رونمایی از استارت‌آپ‌های گردشگری، برنامه‌های فرهنگی و آئینی، معرفی طرح‌ها و پروژه‌ها، از جمله بخش‌های این نمایشگاه خواهد بود.

در این باره محمدابراهیم لاریجانی مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری به خبرنگار مهر گفت: ۶ نشست تخصصی نیز برپا خواهد شد که در آنها بخش خصوصی می‌تواند در کنار ما حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: اطلس رویدادها و یا اپلیکیشن‌ها در این نمایشگاه توسط اداره‌ میراث فرهنگی استان‌ها نیز رونمایی می‌شود. بخش خصوصی نیز دستاوردهای خود را نمایش خواهد داد. شرکت‌های دیگر نیز کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کنند تا این نمایشگاه صرفاً نمایش ظرفیت‌های سفر نباشد.

لاریجانی افزود: در حاشیه این نمایشگاه، آژانس‌های کشور افغانستان در یک نشست دو ساعته و آژانس‌های کشور بلغارستان در یک نشست یک ساعته، به معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشورشان می‌پردازند.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری تصریح کرد: امیدواریم با این پایه‌گذاری که در دوره دوازدهم نمایشگاه رخ داده، بتوان در دوره‌های بعدی نیز همین مسیر را ادامه داد و این نمایشگاه را تخصصی‌تر برگزار کرد تا مرجعی برای کسب و کارهای مختلف باشد.

به گزارش مهر، مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران امروز توسط رئیس سازمان میراث فرهنگی و جمعی از سفرای کشورهای خارجی برگزار خواهد شد. به غیر از بخش خصوصی کشورهای خارجی، وزیر گردشگری عراق و هیئت همراه، معاون وزیر گردشگری بلغارستان و هیئت همراه، دبیرکل اکو، معاون استاندار ترکیه و هیئت همراه، سفرای کشورهای بلغارستان، اندونزی، قرقیزستان، شیلی، انگلستان، عراق، آذربایجان و مالزی و رایزن بازرگانی کشور آذربایجان در این مراسم حضور خواهند داشت.

مراسم امضای تفاهمنامه با وزارت امور خارجه، سازمان صدا و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سالن خلیج‌فارس محل دائمی نمایشگاه همزمان با مراسم افتتاحیه برگزار می‌شود.

همچنین مسئولان سازمان میراث فرهنگی، نشستی با رایزن فرهنگی و اقتصادی سفارت عمان در ایران و دیدارهایی با معاون وزیر فرهنگ و گردشگری افغانستان، معاون وزیر گردشگری بلغارستان، عراق و سفیر انگلستان در ایران خواهند داشت.

بعدازظهر نیز مراسم آئینی استان‌های ایلام، کرمانشاه، خوزستان، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی، لرستان، قزوین و کهگیلویه و بویراحمد روبروی سالن میلاد برپا می‌شود.

روز چهارشنبه نیز نشست‌ها و مراسم رونمایی از اپلیکیشن‌های گردشگری به همراه اجرای مراسم آئینی ادامه خواهد داشت. در این روز هم همایش «گسترش روابط عمومی گردشگری ایران و چین» برپا خواهد شد.

در روز پنجشنبه نیز نشست‌ تخصصی با فعالان گردشگری هند، نشست هماهنگی فستیوال بین‌المللی چوگان و نشست تخصصی با فعالان گردشگری سنگاپور برپا می‌شود.

به جز برگزاری مراسم آئینی استان‌های دیگر که بعدازظهر هر روز روبروی سالن میلاد برپا می‌شود، در حاشیه این نمایشگاه نشست‌هایی با فعالان رسانه‌های روسیه و فعالان گردشگری پاکستان، بغداد و مالزی، از جمله برنامه‌های روز جمعه خواهد بود.

ورود بازدیدکنندگان برای این نمایشگاه آزاد است اما هر فرد باید دو هزار تومان در زمان ورود به نمایشگاه بین‌المللی هزینه پرداخت کند.

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  ادامه مطلب »