آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
شیروانی ها ۲۱۷ جلد کتاب تالیف کردند

بجنورد- ایرنا- سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: در چهل سال انقلاب، ۲۱۷ جلد کتاب توسط نویسندگان این شهرستان به چاپ رسیده است در حالیکه پیش از انقلاب کتابی در این شهرستان به چاپ نرسیده بود.

شیروانی ها ۲۱۷ جلد کتاب تالیف کردند

زهره بابایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کتاب های به چاپ رسیده در زمینه های اجتماعی، فرهنگی، گردشگری، شعر، کودک، داستان نویسی و غیره بوده که توسط ۱۵ نویسنده تالیف و چهار انتشاراتی به چاپ رسیده است.
وی گفت: این اداره پس از انقلاب با رویکرد توسعه و اثرگذاری بیشتر و موثرتر بر امور فرهنگی با صدور مجوز برای متقاضیان مراکز فرهنگی هنری و حمایت، هدایت و نظارت بر این مراکز و نیز اجرای برنامه ها و جشنواره های مختلف سعی کرده است ضمن حفظ و احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در راستای رفع نیازهای فرهنگی و هنری شیروان تلاش کند.
بابایی با بیان اینکه پیش از انقلاب این شهرستان در حوزه فرهنگی و هنری فعالیتی نداشته است افزود: به برکت انقلاب اسلامی تاکنون ۱۲ نمایشگاه قرآن کریم، ۱۵۰ نمایشگاه کتاب، ۶ انجمن ادبی( در حال فعالیت)، ۳۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد شهری و روستایی، و ۳۲۰ شب موسیقی برگزار شده است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان با اشاره به اینکه پیش از انقلاب این شهرستان فقط از یک سالن سینمایی آن هم بسیار کوچک و فرسوده برخوردار بود گفت: به برکت انقلاب اسلامی، هم اکنون این شهرستان یک سالن سینما با ظرفیت ۲۸۰ صندلی در مجتمع فرهنگی و هنری غدیر فعال دارد که با استقبال خوب مردم ۸۲۰ اجرای نمایش(تئاتر) و ۱۶۰ اکران فیلم داشته است.
بابایی افزود: در ۴ دهه انقلاب، در حوزه هنری در این شهرستان، ۳۲۰ اجرای تعزیه، ۱۰ سوگواره تعزیه، ۶ انجمن هنری، ۴۵۰ نمایشگاه در حوزه هنر، ۱۴۰ همایش، جشنواره و نکوداشت، ۳۰۰ کارگاه آموزشی و هفت آموزشگاه آزاد هنری در این شهرستان تشکیل شده است.
شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد که دارای اقوام کرمانج و ترک است.

 ارسال در حدود 2 هفته قبل  ادامه مطلب »