آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| چهار نسل گوینده پشت میز دوبلاژ افسانه اوک نیو/از پخش دوباره برنامه شوک تا آغاز فصل جدید پرس‌پلاس

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| چهار نسل گوینده پشت میز دوبلاژ «افسانه اوک نیو»/از پخش دوباره برنامه «شوک» تا آغاز فصل جدید «پرس‌پلاس»

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

همزمان با پایان دوبله سریال کره ای افسانه «اوک نیو» مراسمی با حضور مجید شعبان‌پور رئیس مرکز تولید و فنی سیما، مهدی یادگاری مدیرکل تامین برنامه خارجی و رسانه‌های بین‌الملل، حسن طرازنده مدیرکل تولید سیما، نوید مومنی ترکمان مدیر پشتیبانی تولید و فنی سیما، حمید اسمعیل زاده مدیر تامین شبکه سه سیما، مرتضی طاهری مشاور و رئیس دفتر معاون سیما و حمیدخواجه نژاد مدیر روابط عمومی سیما در استودیو ۱۰۲ ساختمان دوبلاژ برگزار شد.

مجتبی نقی یی مدیر دوبلاژ سیما با اشاره به حضور چندین نسل در دوبله «افسانه اوک نیو» گفت: این سریال کره‌ای به سفارش شبکه سه در ۵۱ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای خریداری شد و در اختیار دوبلاژ قرار گرفت. احتمالا به منظور جاگیری مناسب در کنداکتور در قسمت‌‎های کوتاه تر روانه آنتن می شود.

وی اضافه کرد: حضور چهار نسل گوینده در  نقش‌های اصلی این سریال را می‌توان مهمترین ویژگی آن دانست، دوبله‌ای که با تلاش دوستان از زیباترین و ماندگارترین کارهای اخیر تلویزیون خواهد بود.

مدیر دوبلاژ سیما تربیت نسل های جوان در کنار افراد باتجربه را از مهمترین دستاوردهای این حوزه دانست و افزود: علیرغم آنکه امروز از فقدان صداهای ماندگاری همچون مرحوم حسین عرفانی رنج می بریم، ولی صنعت دوبلاژ ما به دلیل جانشین پروری درست، همچنان در اوج باقی خواهد ماند.

وی با یادآوری خاطراتی از مرحوم حسین عرفانی گفت: متأسفانه از قسمت ۲۲ به بعد صدای آقای عرفانی را نداریم و امروز (۱۶مهر) از قسمت ۲۳ به بعد کار دوبله های جایگزین ایشان را انجام می دهیم.

تجلیل از حسین عرفانی پیش از پخش«افسانه اوک نیو»

در ادامه زهره شکوفنده مدیر دوبلاژ «افسانه اوک نیو» با اشاره به نحوه حضور پیشکسوتان عرصه دوبلاژ در کنار جوانان گفت: دوبله سریال کره ای «افسانه اوک نیو» با حضور ۳۳ گوینده و در یک پروسه زمانی چهار ماهه به پایان رسید. تعدادی از دوستان در چند نقش صحبت کرده‌اند اتفاقی نادر که با توجه به تجربه و مهارت دوستان امکان پذیر بود.

وی  پروسه ترجمه و سینک کردن را از اولویت‌های دوبله دانست و افزود: چهار روز در هفته کار ترجمه و کارهای فنی انجام می شد و دوستان طی دو روز کار دوبله را انجام می دادند.

وی خواهان آن شد تا پیش از پخش مجموعه از یاد و خاطره حسین عرفانی پیشکسوت و صدای ماندگار دوبله تجلیل گردد و ادامه داد: عرفانی به جای «جی چادوک» در نقش زندانبان صحبت کرد. پیش از این در دو سریال، مرحوم عرفانی چنین نقشی را دوبله کرده بود. زمان شروع سریال کمی احوالش نامساعد بود، اما بعد از ۲۲ قسمت سریال دخترشان تماس گرفتند که فعلا یک هفته نمی تواند بیاید و بعد هم یک ماه و فواصل طولانی تر این دوری از کار انجام شد.

این مدیر دوبلاژ درباره جایگزینی فرد دیگری به جای مرحوم حسین عرفانی نیز بیان کرد: همکارمان با اکراه پذیرفت جای مرحوم عرفانی صحبت کند. برای همه ما فقدان ایشان سخت بود، او صدای بسیار پرقدرتی داشت و این درست برعکس شخصیت خودشان بود که فردی متواضع و شوخ بود و با همه دوست بود. هنوز هم نبود ایشان داغی بر دل ماست.

منوچهر والی زاده، مهناز آبادیان، مریم استاد حسن، متانت اسماعیلی، نسرین اسنجانی، ژیلا اشکان، سحر اطلسی فر، زهرا الکانی، رضا الماسی، محمد بهاریان، کریم بیانی، جواد پزشکیان، عالیه سادات جعفری، علی جلیلی باله، زویا خلیلی آذر، علیرضا دیباج، محمدعلی دیباج، علی اصغر رضایی نیک، حسین سرآبادانی، لادن سلطان پناه، شایان شامبیانی، ابوالفضل شاه بهرامی، مریم شاهرودی، علیرضا شایگان، فرزانه شجاعی، داود شعبانی نصر، نغمه عزیزی پور، امیر بهرام کاویانپور، ظفر گرایی، ابوالقاسم محمد طاهر، ملیکا سادات معجزی، شهروز ملک رانی، علی منصوری راد، علی همت مومیوند، عباس نباتی و رهبر توربخش از جمله دوبلورهایی هستند که صداپیشگی کاراکترهای سریال را به عهده داشته‌اند.

گفتنی است، این سریال هر شب ساعت ۱۹:۵۰ روانه آنتن می‌شود. «افسانه اوک نیو» مجموعه‌ای تاریخی‌ است و داستان در دوران امپراطور چوسان، دوره‌ای که ظلم و ستم زیادی به مردم می‌شد، می‌گذرد. «افسانه اوک نیو» درباره ماجرای زندگی زنی به همین نام است که در زندان متولد می‌شود و قصه موفقیت‌های او و کمک‌هایی است که به مردم ستم‌دیده می‌کند.

گفتگوی زنده شبکه چهار با موضوع «آمریکا در مقابل سازمان‌های بین‌المللی»

برنامه زنده تلویزیونی «رو در رو» با اجرای مراد عنادی، امروز (هفدهم مهرماه) با حضور دو کارشناس با موضوع «آمریکا در مقابل سازمان‌های بین المللی» به روی آنتن می‌رود. قضات دیوان لاهه روز چهارشنبه هفته گذشته پیرو شکایت ایران از آمریکا به سبب نقض عهدنامه مودت سال ۱۹۵۵بین دو کشور، رای به لغو تحریم‌های دارویی، غذایی، بشردوستانه و هوایی آمریکا علیه ایران دادند. این رای دیوان لاهه، عصبانیت مقامات آمریکایی را موجب شد، تا جایی که مایک پمپئو به نمایندگی از کاخ سفید خروج یک طرفه از عهدنامه مودت با ایران را اعلام کرد. محافل سیاسی و رسانه‌ای داخلی و بین‌المللی این حکم دیوان لاهه را یک پیروزی دیپلماتیک برای نظام اسلامی و شکستی برای ایالات متحده آمریکا ارزیابی کرده و تاکید کرده‌اند، این حکم می‌تواند تاثیرات مثبتی بر روند اجرای برجام داشته باشد.

بنابراین گزارش، در برنامه «رو در رو»ی این هفته به بررسی ابعاد حقوقی و سیاسی رای ابتدایی دیوان لاهه در موضع تحریم‌های ظالمانه آمریکا و روند نهایی شدن و آثار مترتب بر این رای می‌پردازد. محسن اسلامی استاد دانشگاه تربیت مدرس  و مهدی حسینی حقوقدان و مشاور یونسکو در ایران ، دو کارشناسی هستند که در برنامه امروز راجع به این موضوع بحث و تبادل نظر می‌کنند.

«رو در رو» به تهیه کنندگی سیدمهدی حسینی سه شنبه ها ساعت ۱۹ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

“شوک” به  سوء استفاده از کارت های بازرگانی می‌پردازد

مجموعه مستند “شوک” با موضوع سوء استفاده از کارت های بازرگانی، سه شنبه هفدهم مهر ،ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه سه سیما پخش می شود .  سوء استفاده از کارت های بازرگانی غیر مجاز بحث پر مناقشه و پر منازعه ای است که همواره خلاءهای قانونی و زوایای پنهانی را مطرح کرده است. به همین منظور این برنامه به بررسی خلع‌های قانونی، بررسی راهکارها و مصداق‌های عینی مرتبط با موضوع در منابع مالباختگان به صورت مستند روایی و دوربین مخفی می‌پردازد.

مجموعه  مستند “شوک” به تهیه‌کنندگی فرشاد شکیبی ،کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که با  نگاهی انتقادی و آسیب شناسانه مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی  را بررسی  می‌کند .این  برنامه سه‌شنبه‌ها  از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

تاریخچه دلار زیر اشعه ایکس شبکه یک

برنامه امروز هفدهم مهر اشعه ایکس قرار است تاریخچه دلار را از زمان تولد تا امروز مرور کند. اشعه ایکس که به صورت یک جنگ، ساختارگفتگو محوری دارد، در هر برنامه، پرونده ای را پیرامون موضوعات اجتماعی باز می کند. این برنامه تلاش می‌کند مسایلی را که کمتر می بینیم یا کمتر توسط رسانه ها بازتاب داده می شود و یا به سادگی در اینترنت یافته نمی شود را برای مخاطبان بیان کند. مهمان امشب برنامه علی سعدوندی کارشناس اقتصاد است تا با ذکر منابع مستند و تاریخی، چگونگی حاکمیت دلار بعنوان ارز اول جهان در مبادلات تجاری را بیان کند.

اشعه ایکس به تهیه کنندگی افشین حسین خانی و اجرای سیاوش عقدایی کاری از گروه فرهنگ، هنر و تاریخ شبکه یک سیماست که روزهای فرد حوالی ساعت ۲۰:۲۰  با اجرای سیاوش عقدایی روی آنتن می رود.

بزرگداشت پدر ستون فقرات دنیا در شبکه مستند

مستند «مهاجران» با موضوع زندگی پروفسور کیوان مزدا پدر ستون فقرات دنیا چهارشنبه هجدهم مهر ساعت ۲۰ به مناسبت درگذشت این نابغه جراحی روانه آنتن شبکه مستند سیما می‌شود. مجموعه «مهاجران» به تهیه‌کنندگی محمدرضا معصوم زادگان و کارگردانی محمدعلی فارسی سال ۸۵ از تلویزیون پخش شد، این مجموعه در هر قسمت سرگذشت یکی از ایرانی‌های موفق خارج از کشور را به تصویر کشیده است.

این مستند در یکی از قسمت‌هایش که فردا شب از شبکه مستند پخش می‌شود برشی از زندگی کیوان مزدا نابغه جراحی ستون فقرات اطفال و از مشهورترین و برجسته‌ترین جراحان ستون فقرات دنیا را تصویر کرده است. مزدا رئیس بخش ارتوپدی اطفال بیمارستان روبرت دوبره پاریس و از بنیان‌گذاران خیریه بین‌المللی زنجیره «امید ایران» بود و حتی در کرسی ریاست بخش ارتوپدی در فرانسه، هرگز وطن را به فراموشی نسپرد و به‌ویژه کودکانی را که از بدشکلی ستون فقرات و انحراف اندام در رنج بودند تحت عمل جراحی‌های پیچیده قرارداد تا بهتر زندگی کنند.

او از سال ۱۳۸۶ نیز فعالیت خود را در موسسه زنجیره «امید ایران» آغاز کرد و سالی چهار بار برای ویزیت رایگان کودکان بی‌بضاعت و با بیماری‌های پیچیده و سالی دو بار با گروه خود به‌منظور عمل‌های جراحی به ایران سفر می‌کرد و این عمل‌های جراحی را در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان موقوفه نور افشار انجام می‌داد.

در آخرین سفر این پزشک نامور به ایران در شهریور امسال ۲۸ کودک توسط وی و گروه همراهش تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

پروفسور کیوان مزدا به‌واسطه هوش و پشتکار فوق‌العاده از مشهورترین جراحان ستون فقرات دنیا شد. تکنیک خاص و ابداعی دکتر مزدا در اصلاح انحراف‌های ستون فقرات، هم‌اکنون در اکثر مراکز دنیا استفاده می‌شود و با این تکنیک منحصربه‌فرد امکان عمل‌های پیچیده ستون فقرات به‌وجود آمده است.

مزدا که در کنار تسکین و درمان درد کودکان نیازمند به‌صورت رایگان با مرکز خیریه زنجیره امید و هلال‌احمر، نیز همکاری داشت، هفته آخر شهریورماه ۹۷ بعد از یک جلسه فشرده کاری در پاریس، دچار حمله قلبی شد و به کما رفت و یازدهم مهرماه چشم از جهان فروبست.

وزیر بهداشت در  ” شهربرگ” از گرانی دارو می‌گوید

برنامه ” شهر برگ”  امشب ( سه شنبه هفدهم مهرماه) در دومین قسمت از موضوع  گرانی به تحلیل آشفتگی اقتصادی کشور می‌پردازد. این برنامه امشب موضوع ” گرانی و آشگفتی اقتصادی کشور ” را رصد می‌کند و آن را از منظر مسئولان و کارشناسان حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف، سیدرضا تهامی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران،  محمدرضا پور ابراهیمی ( رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی) و…. مورد ارزیابی و تحلیل قرار می‌دهد. “شهر برگ ” به تهیه کنندگی احسان میرزا ابوالحسنی و کارگردانی حمید رضا محمد طاهری تولید شده است.

برنامه” شهر برگ “، ورق زدن موضوعات مطرح جامعه همراه بامردم است. این مجله ی تصویری در اختیار مردم هست تا درآن از مسائل و مشکلات، سلایق و علایق، انتقادات و پیشنهادهاشون با مسئولان مختلف( فرهنگی، سیاسی، قضایی، شهری و….) بگویند. در برنامه شهر برگ شهروندان مجری برنامه هستند و امین جیران و نرگس پناهی همراه با کارشناسان و مسئولین بحثهای تخصصی را پیش خواهند برد.

برنامه شهر برگ کاری از گروه سیاسی شبکه پنج سیما سه شنبه هر هفته ساعت ۲۰ بر روی آنتن می‌رود.

آغاز فصل جدید «پرس پلاس» روی آنتن پرس‌تی‌وی

به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این مجموعه در ۱۷ قسمت ۱۰ دقیقه به تهیه کنندگی ساناز داورزنی تولید شده است. در سری جدید برنامه «پرس پلاس» از روش کروماکی استفاده شده که ترکیبی از آیتم مجری و تکنیک های گرافیکی است. «گزارش مردمی از انگلستان» نیز آیتم جدیدی است که به این برنامه اضافه شده است. از دیگر آیتم‌های مجموعه جدید برنامه «پرس پلاس» می‌توان به گزارش مردمی از داخل کشور، گفتگوی کارشناسی از طریق اسکایپ و «آیا می دانستید» اشاره کرد.

پخش سری جدید این برنامه با بررسی نرم افزارهای ترجمه و نقش آنها در تغییر و تحولات ایجاد شده در حوزه یادگیری زبان از چهارشنبه این هفته آغاز می‌شود. سامسون باغستانیان اجرای این برنامه را بر عهده دارد و حسین مهدیان (کارگردان هنری و تدوینگر)، ساناز داورزنی (نویسنده) و فرشاد داورزنی (دستیار تهیه) سایر عوامل تهیه آن هستند.

«پرس پلاس» روزهای چهارشنبه ساعت ۲۰:۲۰ به وقت تهران از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه پنجشنبه ۱۰:۲۰ و جمعه ۰۷:۲۰  خواهد بود.

ترس از ازدواج بدلیل تجربه خاطرات تلخ  در «اتاق شیشه‌ای»

«چالش‌های ناشی از ترس از ازدواج» در برنامه امشب «اتاق شیشه ای» شبکه چهار به نمایش درمی‌آید. خاطرات تلخ حاصل از شکست عشقی افراد منجر به ترس و مقاومت در برابر ازدواج می شود. مشاهده شده است فرد شکست های عشقی و عاطفی در گذشته خود داشته که خود را به هیچ وجه در آن ها مقصر نمی‌داند. در اینگونه از موارد، فرد خود را در معرض قضاوت قرار نمی‌دهد و به جای اینکه ابتدا مشکل را درون خود ریشه‌یابی کند طرف مقابل را مقصر می داند و می‌گوید طرف مقابلم درک متقابل نداشت. اما بطور کلی ازدواج هراسی یک نوع ترس است، ترسی از یک پدیده شیرین که ممکن است حتی به بهبود وضیعت و شرایط فعلی بینجامد.

برنامه امشب «اتاق شیشه‌ای» قصد دارد تلنگری به این دسته از افراد بزند و چالش های ناشی از ترس از ازدواج را بررسی کند. «اتاق شیشه‌ای» نسخه‌ای تجویز نمی‌کند ولی پیشگیری و درمان مشکلات زوجین را از پشت شیشه اتاق مشاوره در برابر چشمان مخاطبان به نمایش می‌گذارد. عدم خودشناسی، عدم شناخت طرف مقابل و از همه مهمتر عدم در ک صحیح از زندگی مشترک از جمله مسائلی هستند که در برنامه امشب اتاق شیشه‌ای، به طور تخصصی و روانکاوانه بررسی می‌شود.

مجموعه «اتاق شیشه‌ای» با رویکرد روانشناسی و روانکاوی به آسیب‌ها و چالش‌های اجتماعی و خانواده و به طرح موضوع و سوال در ذهن بیینده می‌پردازد و آنها را به فکر کردن و تعمق کردن وادار کند.

این برنامه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد ظریف رفتار از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲:۲۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

«بازی ویزیون» در شبکه امید

این برنامه تلویزیونی بر‌اساس علاقه نوجوانان به بازی‌های رایانه‌ای و با هدف آموزش بازی‌سازی و همچنین سواد رسانه‌ای در استفاده بهینه از این بازی‌ها و معرفی بازی‌های ایرانی رایانه‌ای به زودی از شبکه امید پخش می‌شود. برنامه ترکیبی «بازی ویزیون» به تهیه کنندگی « محمد مهدی حسینی» و با اجرای «علیرضا خنجری» در ۵۲ قسمت ۴۲ دقیقه‌ای هر هفته یکشنبه و پنج‌شنبه ساعت ۱۷ برای نوجوانان علاقه‌مند به بازی های رایانه‌ای پخش می‌شود.

«قرار شاعرانه» رادیو

«قرار شاعرانه»، برنامه‌ای است که به شعر  و موسیقی اختصاص دارد. برنامه قرار شاعرانه به شعر شاعران معاصر، قدیمی و جدید و موسیقی‌هایی که کمتر شنیده شده می‌پردازد و در این میان صدای خواننده‌های قدیمی را نیز پخش می‌کند. سیده زهرا صالحی تهیه کننده برنامه گفت: نکته مورد اهمیت و متمایز این برنامه در موضوعی بودن اشعاری است که توسط نویسنده برنامه انتخاب و توسط گویندگان خوانده می‌شود.

وی افزود: این برنامه هر شب موضوعی را در شعر شاعران گذشته و معاصر بررسی می‌کند و در انتهای برنامه بخشی با نام «قرار ما پای همین شعر» تدارک دیده شده که اشعار شاعران ممتاز و پیشکسوت با صدای خودشان خوانده شود.

امشب هفدهم مهر شعری از محمد علی بهمنی با صدای شاعر پخش می‌شود. همچنین ادامه داد: امشب در برنامه اشعاری  از حافظ، سعدی، مولوی، سنایی، هاتف اصفهانی، رهی معیری خوانده خواهد شد که در آن ها شاعر از واژه ی عندلیب بهره گرفته است.

علاقه‌مندان به شعر می‌توانند این برنامه را هر شب از ساعت ۲۳:۳۰ با صدای فاطمه آل عباس و حسن همایی و فاطمه میناخانی از رادیو ایران بشنوند.

کتاب “منتخب برنامه های رادیو” در پاییز ۱۳۹۷ منتشر شد

روابط عمومی معاونت صدا با همکاری شبکه‌های رادیویی کتابچه پاییزی رادیو را که در برگیرنده برنامه‌های منتخب شبکه‌های رادیویی است با ساختار و قطع جدید منتشر کرده است . حامد فاتحی مدیر روابط عمومی معاونت صدا با اعلام این خبر گفت: مخاطبان از لحاظ نوع شنیدن برنامه‌های رادیویی به دو دسته «فعّال و منفعل» و یا «پیگیر و تصادفی» طبقه‌بندی می‌شوند، مخاطب پیگیر و در مواردی فعال فردی است که وفادارانه و با علاقه، یک برنامه را دنبال می‌کند و دیگر مخاطبان را نیز به شنیدن برنامه محبوب خود تشویق می‌کند. چنین برنامه‌هایی که بتوانند نسبت به سایر برنامه‌‌‌ها، مخاطبان بیشتر (کمّی) و با اهمیتی (کیفی) را به خود جلب نمایند، نسبت به سایر برنامه‌های شبکه، شاخص و برجسته هستند.

فاتحی تصریح کرد: نحوه مواجه  برنامه‌ریزان و برنامه‌سازان هم با برنامه‌های برجسته و شاخص نسبت به سایر برنامه‌ها متفاوت است تا بتوانند از این ظرفیت بالقوه به نحو مطلوب استفاده و فرصت جذب مخاطبان جدید وحفظ مخاطبان موجود را به حداکثر رسانده و در انتقال پیام و محتوای مورد نظر توفیق حداکثری داشته باشند.

وی با اشاره به تدوین چهارمین کتاب برنامه‌های منتخب رادیو، گفت: حسب تدبیر معاون محترم صدا جناب آقای دکتر شاه آبادی، در ابتدای هر فصل برنامه های منتخب شبکه‌های رادیویی که در قالب ساختارهای «کلامی-پیامی(میزگرد،مسابقه،گزارش)»،«کلامی-آوایی»،«کلامی-پیامی-آوایی»،«ترکیبی-نمایشی»،«نمایش»،«روایی آوایی»،«پیامی»،«روایی(مستند)»،«کلامی»،«کلامی،پیامی،روایی» با موضوعات اجتماعی ، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی، خبری کارشناسی، تفریحی-سرگرمی، خانواده، سلامت، آموزشی، اطلاع رسانی، قرآنی، معارفی و تربیتی تهیه شده است در قالب کتابچه فصلی معرفی می‌شود.

در این کتابچه با رعایت اصل اختصار ضمن اشاره به ساختار ، موضوع، روز و زمان پخش برنامه ها به اهداف، موضوعات، ویژگی‌های ممتاز و ذکر نام عوامل کلیدی و کارشناسان اشاره شده است.

انتهای پیام/

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »