آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
رست بیف چیست و طرز تهیه آن چگونه است؟

رست بیف چیست و طرز تهیه آن چگونه است؟

اگر می‌خواهید درباره رست بیف ایتالیایی بیشتر بدانید یا به سوالاتتان درباره طرز تهیه رست بیف، طرز تهیه رست بیف با گوشت چرخ کرده، طرز تهیه ساندویچ رست بیف گوشت و طرز تهیه ساندویچ رست بیف با سس قارچ پاسخ داده شود با ما همراه شوید.

در این مطلب به شما اطلاعاتی درباره طرز تهیه رست بیف، طرز تهیه رست بیف ایتالیایی، طرز تهیه ساندویچ رست بیف گوشت، طرز تهیه رست بیف با سس قارچ، طرز تهیه ساندویچ رست بیف با سس قارچ می‌دهیم.

طرز تهیه‌ رست بیف

رست‌بیف یک غذای کلاسیک خوشمزه است که می‌تواند به‌عنوان یک وعده‌ی غذای لذیذ خانوادگی در نظر گرفته شود و از باقی‌مانده‌های آن هم می‌توان برای تهیه‌ی ساندویچ برای روز بعد استفاده کرد. رست بیف به دلیل پخت آرام گوشت کاملاً مغز‌پخت می‌شود و طعمی فوق‌العاده پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید شام امشب تبدیل به خاطره‌ای ماندگار شود با ما همراه شوید تا روش پخت رست بیف را با هم مرور کنیم.

یک و نیم کیلو گوشت بدون استخوان راسته یا پشت یا ران گاو
روغن زیتون
حبه‌های سیر تازه
نمک و فلفل
۳ عدد هویج
۳ عدد شقاقل
یک عدد پیاز متوسط
سبزی‌های خردشده‌ی دیگر در صورت تمایل

طرز تهیه‌ رست بیف

۱. دمای گوشت را به دمای اتاق برسانید. خارج کردن گوشت نیم ساعت قبل از عملیات کباب کردن باعث می‌شود تمام قسمت‌های گوشت به‌صورت برابر پخته شود و کباب آن بافت مناسبی داشته باشد. اگر گوشت را درحالی‌که هنوز سرد است بپزید موجب می‌شود زمان پخت آن به هم می‌ریزد و ممکن است گوشت بعد از اتمام زمان پخت یا نپخته باقی بماند یا برخی قسمت‌هایش بسوزد و زیادی سفت شود.

• یک نکته در مورد گوشت انتخابی: حواستان باشد حتماً از گوشت ران گاو، راسته یا گوشت قسمت پشت گاو استفاده کنید. این‌ها درواقع قسمت‌های ارزان‌تر گوشت هستند. روش پخت آرام ممکن است برای قسمت‌های گران گوشت مناسب نباشد چراکه این قسمت‌ها ترد‌تر هستند.

• مطمئن شوید گوشتی که انتخاب کرده‌اید بدون استخوان باشد. چک کنید گوشت صورتی تیره، منعطف و دارای رگه‌های چربی باشد. بسته به برش گوشتی که گیرتان می‌آید ممکن میزان چربی روی آن متفاوت باشد.

طرز تهیه‌ رست بیف

۲. گوشت را نخ پیچ کنید (اختیاری). اگر می‌خواهید کبابتان درنهایت شکلی متقارن و زیبا داشته باشد می‌توانید آن را قبل از کباب کردن نخ پیچی کنید. می‌توانید از قصاب بخواهید این کار را برایتان انجام دهد یا اگر خواستید خودتان هم می‌توانید با استفاده از نخ آشپزی این کار را انجام دهید. خیلی ساده چند تکه ریسمان ببرید و آن‌ها را دور گوشت به‌صورت فاصله‌دار در طول گوشت بپیچید. اگر برایتان مهم نیست کبابتان در دیس و سفره چطور به نظر بیاید می‌توانید این مرحله را انجام ندهید.

طرز تهیه‌ رست بیف

۳. خواباندن گوشت. روغن‌زیتون را به تمام قسمت‌های گوشت بمالید و بعد آزادانه نمک و فلفل را به همه‌ی اطراف آن بپاشید. از دستان خود برای مالیدن روغن به گوشت استفاده کنید. اگر مایل بودید می‌توانید چاشنی‌های دیگری مثل پودر سیر یا فلفل قرمز هم به آن بزنید گرچه با این روش پخت آرام گوشت، خودش به‌تن‌هایی طعم دار خواهد شد.

• تمام اطراف گوشت را چاشنی‌دار کردن باعث می‌شود گوشت به‌صورت یکدست پخته شود و طعم آن در همه‌ی قسمت‌ها یکسان باشد. علاوه بر این، این کار باعث می‌شود آب گوشت داخلش حفظ شود.

طرز تهیه‌ رست بیف

۴. آماده کردن سبزی‌ها. اگر قصد دارید همراه با کباب سبزی‌ها را هم سرو کنید آن‌ها را همین حالا آماده کنید. هویج‌ها را پوست بکنید و آن‌ها را به تکه‌های کوچک خرد کنید. با شقاقل‌ها (زردک‌ها) هم همین کار را بکنید. پیاز را هم پوست‌کرده و کاملاً خرد کنید. می‌توانید سبزی‌های دیگری را هم اضافه کنید مثلاً سیب‌زمینی شیرین، کدو یا هر چیز دیگری که فصلش باشد. اگر هم به دنبال طعم خالص گوشت هستید می‌توانید این مرحله را انجام ندهید.

طرز تهیه‌ رست بیف

۵. خرد کردن سیر. بوته‌ی سیر را باز کنید و حبه‌های سیر را روی تخته آشپزخانه قرار دهید. حبه‌ها را پوست‌گیری نکنید چراکه باعث می‌شود خیلی زود پخته شوند. آن‌ها را خرد کنید و در آخر فرآیند پخت شما سیر‌های لذیذ و کباب شده‌ای در کنار رست بیفتان خواهید داشت.

طرز تهیه‌ رست بیف

۱. فر را تا دمای ۱۹۰ درجه‌ی سانتی‌گراد گرم کنید.

طرز تهیه‌ رست بیف

۲. چیدن سینی فر. اگر از سبزی استفاده می‌کنید آن‌ها را کف سینی فر به شکلی هموار و مسطح بچینید. نمک و فلفل و مقداری روغن‌زیتون به آن بزنید. سیر‌ها را هم روی آن بریزید. گوشت را روی لایه‌ی سبزیجات قرار دهید.

• اگر نمی‌خواهید از سبزی استفاده کنید گوشت را خیلی ساده داخل سینی فر قرار دهید و سیر‌ها را دور آن بریزید.

•‌ می‌توانید به‌جای سینی فر از ماهیتابه‌ی عمیق‌تری استفاده کنید و یک قفسه‌ی سرخ‌کردنی را درون آن قرار دهید و گوشت را درون قفسه قرار دهید. قفسه باعث می‌شود گوشت از آب جمع شده در کف ماهیتابه دور بماند و درنتیجه به شکل یکدست‌تری پخته شود چراکه با این روش گرما به‌طور مساوی به همه‌جای گوشت می‌رسد.

طرز تهیه‌ رست بیف

۳. سینی را درون فر قرار دهید و به مدت نیم ساعت آن را بپزید. برای نیم ساعت اول گوشت در دمای بالاتری خواهد پخت که باعث می‌شود قسمت‌های بیرونی آن به‌خوبی کباب می‌شود. حواستان جمع باشد که بعد نیم ساعت دوباره به اجاق سر بزنید.

طرز تهیه‌ رست بیف

۴. دمای فر را به ۱۰۷ درجه‌ی سانتی‌گراد کاهش دهید و پخت را ادامه دهید. تا انتهای فرآیند پخت همین دما را حفظ کنید. بسته به شکل و برش گوشت زمانی حدود یک و نیم ساعت تا دو و نیم ساعت برای این مرحله لازم است.

طرز تهیه‌ رست بیف

۵. دمای گوشت را با دماسنج چک کنید. برای چک کردن دمای داخلی گوشت از یک دماسنج گوشت یا یک دماسنج فوری غذا استفاده کنید. دماسنج را تا میانه‌ی گوشت فروکنید و مراقب باشید به کف ماهی‌تابه یا سینی فر نخورد. اگر دمای میانه‌ی گوشت به ۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد رسیده بود کباب آماده است.

• اگر دوست دارید رست بیفتان آبدارتر باشد می‌توانید آن را وقتی به دمای ۵۷ درجه‌ی سانتی‌گراد رسید بیرون بیاورید.

طرز تهیه‌ رست بیف

۱. به گوشت استراحت بدهید. وقتی گوشت به دمای موردنظر رسید آن را از فر خارج کنید و یک تکه فویل آلومینیوم دور آن بپیچید تا حرارتش حفظ شود و اجازه دهید به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به همین حالت بماند. این دوره‌ی استراحت باعث می‌شود که آب گوشت دوباره در تمام قسمت‌های آن پخش شود؛ این کار از خارج شدن آب آن هنگام تکه‌تکه کردن جلوگیری می‌کند. اگر آب گوشت داخلش باقی بماند خوشمزه و آبدار می‌شود.

طرز تهیه‌ رست بیف

۲. وقتی گوشت در حال استراحت است سس گریوی را درست کنید. سه قاشق از آب گوشت را درون یک ماهی‌تابه‌ی کوچک بریزید و آن را روی حرارت متوسط اجاق قرار دهید. وقتی داغ شد یک قاشق چای‌خوری نشاسته‌ی ذرت یا آرد به آن اضافه کنید و هم بزنید تا غلیظ شود. می‌توانید برای رقیق‌تر شدنش به آن آب یا عصاره‌ی گوشت و برای غنی‌تر کردنش کره به آن اضافه کنید. به هم زدن آن ادامه دهید تا به غلظت مناسب برسد و بعد آن را روی رست بیف بریزید.

طرز تهیه‌ رست بیف

۳. رست بیف و سبزیجات را درون یک دیس بچینید. رست بیف را وسط دیس و سبزی‌ها و سیر را اطراف آن بچینید. هنگام سرو کردن گوشت را به‌صورت عمودی و با ضخامت تقریباً نیم سانتی‌متر برش دهید.

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »