آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
حذف تبلیغ ۳۶ کالا از تیزرهای تلویزیونی

مدتهاست که پزشکان و افرادی که به نوعی نگران سلامت افراد جامعه هستند، به تبلیغات کالاهای مضرّ در برخی آگهی های تلویزیونی معترضند. اما هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته بود. بانی فیلم هم در گزارشی به این موضوع به طور کامل پرداخت.

بانی فیلم: مدتهاست که پزشکان و افرادی که به نوعی نگران سلامت افراد جامعه هستند، به تبلیغات کالاهای مضرّ در برخی آگهی های تلویزیونی معترضند. اما هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته بود. بانی فیلم هم در گزارشی به این موضوع به طور کامل پرداخت.

حذف تبلیغ ۳۶ کالا از تیزرهای تلویزیونی

گرچه صداوسیما به دلیل مشکلات مالی که چند سالی است به آن دچار است، ناچار است از تبلیغ هر کالایی در رسانه خود استقبال کند. چه بسا در برخی از این آگهی ها شاهد تبلیغ کالاهای بسیار مضرّ برای کودکان هستیم. اما سرانجام سید حسن هاشمی وزیر بهداشت دست به کار شده و نامه ای خطاب به صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین علی عسگری رییس سازمان صداوسیما درباره ممنوعیت تبلیغات برخی اقلام مضرّ در تمام رسانه ها نوشته است.

ضمن اینکه کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو هم در گفت و گو با یکی از خبرگزاری ها درباره نامه مذکور سخن گفته بود و اولویت بندی فهرست کالاهایی که قرار است حذف شوند.

او در این نامه از ۳۶ کالا نام برده که با نگاهی به این اقلام قطعا صداوسیما دچار بحران مالی شدیدی خواهد شد؛ مگر اینکه به نوعی با رایزنی ها برخی کالاها را از این لیست معاف کند! چرا که بخش مهمی از اقتصاد این سازمان بر پایه تبلیغات است و با توجه به تعدد آگهی های بازرگانی در این رسانه چه به صورت زیرنویس و چه تیزرهای تبلیغاتی قطعا با مشکلات بسیاری روبرو خواهد شد.

بر همین اساس بانی فیلم با مهدوی مهر مدیر کل بازرگانی صداوسیما تماس گرفت تا در این زمینه گفت و گویی داشته باشد که موفق به انجام این گفت و گو نشد. ضمن اینکه با قسمت های مختلف سازمان هم تماس گرفت، اما درگیر پاس کاری های سازمانی و بروکراسی اداری شد!

گرچه با گذشت دو روز همچنان تبلیغ برخی کالاهای نام برده در این لیست از شبکه های مختلف تلویزیون پخش می شوند، اما با نگاهی به اقلام مذکور در این لیست از جمله: انواع روغن سرخ کردنی، انواع نوشیدنی ها، سوسیس و کالباس و چیپس و پفک می توان نتیجه گرفت که اگر این اقدام در زمینه حذف تبلیغات کالاهای مضرّ از تلویزیون صورت بگیرد، صرفا تبلیغات فرش و شرکت های مخابراتی و موسسه های آموزشی اجازه پخش آگهی دارند.

گرچه تا به امروز هم این شرکت ها چنان قدرتی در تبلیغات دارند که به جرات می توان گفت تلویزیون را در تسخیر خود درآورده اند. این را می توان در همان ستاره مربع معروف و قرعه کشی های میلیونی مشاهده کرد که در همه برنامه های این رسانه نفوذ کرده اند!

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »