آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
برگزاری جشن تکلیف ۱۳۵۷ دانش آموز در البرز

کرج – ایرنا – معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، جشن تکلیف برای ۱۳۵۷ دانش آموز پسر و دختر در این استان برگزار شد.

برگزاری جشن تکلیف ۱۳۵۷ دانش آموز در البرز

مسعود مهران نیا روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این آئین معنوی به تفکیک برای دانش آموز دختر و پسر در مدارس آموزش و پرورش این استان اجرا شد.
وی دانش آموزان را بزرگترین ظرفیت و سرمایه کشور دانست و خاطرنشان کرد: امر تعلیم و تربیت این آینده سازان ایران اسلامی بر عهده آموزش و پرورش است.
وی بیان داشت: معلمان و والدین در آموزش مسائل دینی ، سبک زندگی اسلامی – ایرانی به ویژه نماز به دانش آموزان در مدرسه و خانه مسئولیت سنگینی را عهده دارند.
وی از جشن تکلیف به عنوان جشن بندگی یاد کرد و یادآورشد: هر فردی که نسبت به مسائل دینی از جمله نماز بی توجهی کند دچار خسران جبران ناپذیری می شود.
وی اضافه کرد: در سن تکلیف اقامه نماز و روزه گرفتن بر آنان بعنوان یک تکلیف برای دختران پایه سوم ابتدایی و پسران سال سوم متوسطه دوره اول واجب می شود.
وی تصریح کرد: کارشناسان امور تربیتی و دینی در این آیین معنوی بر تلاوت قرآن کریم توسط دانش آموزان در زندگی روزانه خود تاکید کردند.
مهران نیا از احترام به والدین ، معلمان و سایر افراد جامعه، داشتن اخلاق ، گفتار و رفتار خوب، کمک به هم نوع ، صرفه جویی و احساس مسئولیت در زندگی را به عنوان دیگر وظایف فردی که به سن تکلیف می رسد نام برد.
وی ادامه داد: در مدارس این جشن معنوی و با فضیلت با حضور روحانیون ، خانواده معظم شهدا و اولیای دانش آموزان برگزارشد.
وی تاکید کرد: در این آیین معنوی کارشناسان برای دانش آموزان در زمینه نماز ، تلاوت قرآن ، روزه گرفتن ، دروغ گویی ، مهربان بودن و غیبت کردن و حجاب داشتن به زبان شعر ، دکلمه ، داستان و مسابقه سخن گفتند.
در پایان دانش آموزان با امام ، شهدا و ولایت تجدید میثاق کردند.
آموزش و پرورش البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

 ارسال در حدود 2 هفته قبل  ادامه مطلب »