آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
انتشار دو کتاب فلسفی از “جان هیتون” و “مک‌آیور لوپس”

انتشار دو کتاب فلسفی از "جان هیتون" و "مک‌آیور لوپس"

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا انتشارات ققنوس کتاب «فلسفه هنر رایانه‌ای» نوشته دومینیک مک آیور لوپس» را با ترجمه عرفان قادری منتشر کرد.

فلسفۀ هنر رایانه‌‏ای،کتابی کوچک با ایده‌‏ای بزرگ است: اعلام موجودیت و تبیین گونۀ هنری جدیدی با عنوان «هنر رایانه‌‏ای». این گونۀ هنری چیست و چه ویژگی‏هایی دارد؟ آیا ارزشمند است؟ تفاوت آن با هنر دیجیتال چیست و چگونه از امکانات رایانه در آفرینش آثار هنری بهره می‏گیرد؟

این‌ها اصلی‏‌ترین پرسش‌‏هایی هستند که کتاب می‏‌کوشد، با ارائه نمونه‏‌های فراوان، پاسخی درخور برای آن‌ها عرضه کند. نویسنده کتاب، با اتخاذ روشی تحلیلی، پس از توضیح مفاهیم بنیادین «هنر رایانه‏‌ای» به تعریفی جامع از آن می‏‌رسد و تلاش می‏‌کند آن را در قالب نظریه‏‌ای منسجم سامان دهد.

دومینیک مک‏‌آیور لوپس، معاون دانشکده ادبیات و علوم انسانی؛ دانش‌‏پژوه ممتاز دانشگاهی و استاد صاحب کرسی در گروه فلسفۀ دانشگاه بریتیش کلمبیا است که تاکنون کتاب‏ها و مقالات فراوانی را در زمینه زیبایی‏‌شناسی و فلسفۀ هنر تألیف کرده است. مک‌آیور لوپس در این کتاب نشان می‌دهد که هنر رایانه‌ای برخی اصول بنیادین شیوه‌های سنتی تفکر درباره هنر و آفرینش را به چالش می‌کشد و می‌گوید برای فهم این گونه هنری باید ایده‌هایی چون «تعاملگری» و «کاربر» را در مرکز توجه قرار دهیم.

انتشارات ققنوس این کتاب را در شمارگان ۷۷۰ نسخه به قیمت ۲۱ هزار تومان منتشر کرده است.

«ویتگنشتاین و روان درمانی» از پارادوکس به حیرت نوشته جان هیتون با ترجمه پرویز شریفی درآمدی و لیلا طورانی دیگر کتاب انتشارات ققنوس است.

انتشار دو کتاب فلسفی از “ماکیاولی” و “اسپینوزا”

«روش‌شناسی پژوهش‌های فلسفی» منتشر شد

یکی از اهداف کتاب پیش رو اثبات این واقعیت است که روان‌درمانی زمانی بهترین نتیجه را خواهد داشت که درمانگر مانند آینه عمل کند و هیچ آموزه، تشخصیص و «باید» جزم‌اندیشانه‌ای نداشته باشد.

در معرفی کتاب آمده است:‌ «آینه صرفاً هرچه را رو  به‌رویش قرار دارد منعکس می‌کند. آینه چیزی را تعیین نمی‌کند. بنابراین، درمانگر هم نباید چیزی را تعیین کند. درمانگر برای اثبات چیزی تلاش نمی‌کند، نه در پی اثبات برخورداری‌اش از تکنیک یا نظریه‌ای خاص است و نه تلاشی برای اثبات برخوردار نبودنش از آن‌ها می‌کند. وقتی بیمار ببیند آنچه می‌گوید در درمانگر همچون آینه بازتاب پیدا می‌کند، می‌تواند درمانگر را به مثابه آینه به رسمیت بشناسد. تحقق این شرایط بسیار سخت است زیرا هم درمانگر و هم بیمار صاحب نظریات، دیدگاه‌ها و تکنیک‌هایی هستند که به آن‌ها تعلق خاطر دارند و، بنابراین، طبق آن‌ها نیز عمل خواهند کرد.»

یکی دیگر از اهداف این کتاب آن است که نشان دهد چگونه سردرگمی درباره کارکرد واژه‌ها خیالات باطلی ایجاد می‌کند که ما را به بند می‌کشد. این موضع نه فقط برای افرادی که به دنبال کمک هستند، بلکه برای جامعه‌ای نیز که پذیرای خیال باطل است تأثیرات مخربی به همراه دارد.

انتشارات ققنوس این کتاب رادر شمارگان ۱۱۰۰ نسخه به قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر کرده است.

انتهای پیام/

 ارسال در حدود 1 ماه قبل  ادامه مطلب »