آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
تبلیغات شما
تبلیغات شما در این مکان, ماهانه 5.000 تومان
YourSite.Com
از انتقاد به فیلترینگ در ماه عسل تا سانسور در خندوانه

در آغاز فصل جدید دو برنامه پرطرفدار خندوانه و ماه عسل ژست انتقادی هر دو برنامه نسبت به برخی از مسائل مورد توجه جامعه، جالب توجه بود.

از انتقاد به فیلترینگ در ماه عسل تا سانسور در خندوانه

در آغاز فصل جدید دو برنامه پرطرفدار «خندوانه» و «ماه عسل» ژست انتقادی هر دو برنامه نسبت به برخی از مسائل مورد توجه جامعه، جالب توجه بود.

روزنامه جوان: در آغاز فصل جدید دو برنامه پرطرفدار «خندوانه» و «ماه عسل» ژست انتقادی هر دو برنامه نسبت به برخی از مسائل مورد توجه جامعه، جالب توجه بود.

احسان علیخانی تهیه کننده و مجری برنامه «ماه عسل» بدون اینکه بخواهد مسئله فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام را زیر سوال ببرد به بازخورد‌های اجتماعی این کار پرداخت. علیخانی در اولین قسمت از برنامه ماه عسل، به مسئله فیلتر شدن «تلگرام» و نصب فیلترشکن از سوی مردم برای استفاده از این پیام‌رسان پرداخت و گفت: بنا به دلایلی تصمیم گرفته تلگرام فیلتر شود، یک چیزی را همه مسئولان محترم فراموش کردند، الان یک بچه ۱۰ ساله و یک پیر مرد ۸۰ ساله دنبال وی پی ان می‌گردند، این سر ماجرا را نگاه کنید که می‌توانید فاجعه‌ای را برای بچه‌ها و نوجوان‌ها به وجود آورد.

وی با اشاره به مصاحبه وزیر ارتباطات درباره صرفاً یک‌میلیون نفر از ۴۴ میلیون کاربر تلگرام از این پیام‌رسان خارج شده‌اند، تأکید کرد: استفاده از وی پی ان باعث می‌شود یک بچه هشت یا ۹ ساله هر چه که نباید را ببیند و در مسیری قرار گیرد و در نهایت به انجام جرم منجر شود. مجری برنامه ماه عسل که پربیننده‌ترین برنامه سال‌های اخیر تلویزیون در ماه رمضان است، از مسئولان خواست تا فکری برای این ماجرا کنند. در کنار این انتقاد برنامه خندوانه نیز نقد کنایه آمیزی به مسئله ممیزی در تلویزیون داشت. عروسک جناب خان در بازگشت به خندوانه، به مسئله ممیزی لوگوی باشگاه رم در تلویزیون پرداخت. شبکه ۳ سیما، در برنامه پخش زنده مسابقات جام باشگاه‌های اروپا، لوگوی باشگاه رم را ممیزی کرد. این لوگو اشاره به افسانه رموس و رمولوس بنیانگذاران امپراتوری رم دارد که یک گرگ به آن‌ها شیر داده است.

جناب خان در دومین قسمت از خندوانه که روز اول ماه رمضان پخش شد، با تمسخر ممیزی لوگوی باشگاه رم از رامبد جوان دلیل این ممیزی را پرسید و مجری خندوانه هم اعلام کرد که دلیل این کار را نمی‌داند. ژست انتقادی دو برنامه تلویزیونی پر بیننده در اولین روز‌های اجرای جدیدشان مورد توجه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است. اظهار نظر علیخانی نه در یک برنامه ویژه خبری بررسی موضوع فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و نه در فضای برنامه‌های سیاسی تلویزیون بیان شد، ولی بازتاب‌های آن بسیار بیشتر از آن چیزی بود که اظهارات کارشناسان موافق فیلتر کردن تلگرام در تلویزیون داشتند. خندوانه نیز اولین خود انتقادی را از ممیزی‌های دم‌دستی صداوسیما داشت؛ رفتاری که می‌تواند در راستای نظرات بینندگان تلویزیون و به نوعی همراهی با افکار عمومی باشد.

 ارسال در حدود 9 ماه قبل  ادامه مطلب »